Mesafeli Satış Sözleşmesi

SEDİR MÜMESSİLLİK VE AMBALAJ MAL. DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

 

1.      SATICIYA İLİŞKİN BİLGİLER

Ticari Unvan               :SEDİR MÜMESSİLLİK VE AMBALAJ MAL. DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.

  (Sözleşme içinde Rpm Music olarak anılacaktır)

Adres                          : Moda Dr. Esat Işık Cad. No:19/A Kadıköy İstanbul
Telefon                       : (0 216) 4188688
Fax                             : 
E-posta adresi             : info@rpmusic.com.tr

Ticaret Sicil No            : 631507

Mersis No                   : 0758025410300016

Vergi Dairesi              : Kadıköy VD

Vergi No                    : 758 025 4103

Müşteri Hizmetleri        : (0 216) 4188688

Ürün iade adresi         : Teslim edilen ürüne ait sevk irsaliyesinde yazılı firma ve bu firmanın adresi

(Şikayet, itiraz ve cayma bildirimleri için yukarıdaki iletişim bilgileri kullanılabilir.)

 

2.      ALICIYA İLİŞKİN BİLGİLER

Adı / Unvanı              :                                  (Sözleşme içinde kısa ALICI olarak anılacaktır) 
Teslimat Adresi          : 
Telefon                       : 
E-posta                       : 
IP adresi                     :

 

3.      SÖZLEŞMENİN KONUSU

Alıcının, satıcıya ait www.ebruly.com.tr internet sitesinden elektronik ortamda siparişini verdiği, özellikleri ve satış fiyatı bu metinde belirtilen ürünün satışı, bedelinin ödenmesi ve teslimine ilişkin olarak Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik’e göre tarafların hak ve yükümlülüklerinin belirlenmesidir.

 

4.      SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜNLERİN TEMEL ÖZELLİKLERİ VE FİYATLAR

4.1.   Sözleşme konusu ürünlerin adı, temel özellikleri, cinsi ve türü, miktarı, marka ve modeli, rengi, vergiler ve nakliye bedeli (adet x birim fiyat olarak) bu metinde belirtildiği gibidir. Bu bedellere başkaca herhangi bir ilave olmayacaktır. Alıcının, kredi kartının sağladığı taksit imkanlarından faydalanması halinde ortaya çıkacak faiz ve ücretlerin ürün bedeliyle ve Ebruly’le hiçbir ilgisi yoktur.

4.2.   Detaylı bilgilere http://www.rpmusic.com.tr adresinden ulaşılabilecektir.

 

5.      GEÇERLİLİK SÜRESİ

Belirtilen fiyatlar, sözleşme taraflarca ifa olunana veya feshedilene kadar geçerlidir.

 

6.      ÖDEMELER VE TESLİMAT

6.1.   Ödeme sipariş aşamasında kredi kartı ile yapılacaktır.

6.2.   Sipariş işlemi ödemenin yapılması ile tamamlanmış sayılır. Sipariş, ödeme işlemi tamamlandıktan sonra en kısa sürede anlaşmalı kargo şirketiyle gönderilecektir.

6.3.   Satıcı, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

6.4.   Teslim anında Alıcı’nın adresinde bulunmaması durumunda Ebruly edimini yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, Alıcı’nın ürünü geç teslim almasından kaynaklanan her türlü zarar ile ürünün kargo şirketinde beklemiş olması ve/veya kargonun Ebruly'e geri iade edilmesinden dolayı oluşan giderler de Alıcı'ya aittir. 

6.5.   Aynı şekilde, sözleşme konusu ürün, Alıcı'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden Ebruly sorumlu tutulamaz.

6.6.   Teslimat aşağıdaki bilgiler çerçevesinde yapılacaktır.

6.6.1.     Teslimat adresi           :

6.6.2.     Teslim edilecek kişi    :

6.6.3.     Fatura adresi   :

 

7.      GARANTİ VE MONTAJ

7.1.   Alıcı satın aldığı ürünün –gerekmesi halinde- montajını kendisinin yapacağını ve bu montaj sırasında ürünün zarar görmesi halinde bu zarardan kendisinin sorumlu olacağını kabul etmektedir.

7.2.   Sözleşme konusu ürünlerin (cayma hakkı süresi geçtikten sonra) arızalanması veya üründe açık veya gizli ayıpların ortaya çıkması halinde ürünler, yetkilisi servislere gönderilecektir.

 

8.      CAYMA HAKKI

8.1.   Alıcı, sözleşme konusu ürünün belirttiği adrese tesliminden itibaren on dört gün içinde (AŞAĞIDAKİ BELİRTİLEN İSTİSNALAR ÇERÇEVESİNDE) herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin, hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ürünü almaktan vazgeçebilir, aldığı ürünleri iade ederek, ödediği bedelleri geri alabilir.

8.2.   Ebruly, alıcının cayma hakkını kullanması halinde, cayma süresi içinde sözleşmeye konu ürün karşılığında herhangi bir isim altında ödeme yapılması veya borç altına sokan herhangi bir belge vermesini istemeyeceğini, cayma bildiriminin ve ürünün ulaştığı tarihten itibaren en geç on dört gün içerisinde ürün bedelini iade edeceğini taahhüt eder.

8.3.   Cayma ve iade bildirimi, bu süre içinde; Sedir Mümessillik ve Ambalaj Mal. Dış  Tic Ltd Şti. – Moda Dr. Esat Işık Cad No:7/C Kadıköy-İstanbul adresine, (0 216) 4188688 nolu telefona veya info@rpmusic.com.tr şeklindeki mail adreslerine iletilecektir.

8.4.   Alıcı, ürün iade hakkını kullandığına ilişkin bildirimi yönelttiği tarihten itibaren on gün içinde iade edeceği ürünleri kendisine ürünlerle birlikte iletilen SEVK İRSALİYESİNDE YAZILI FİRMAYA VE FİRMANIN ADRESİNE göndermek zorundadır.

8.5.   Ürünler, ürünlerin tüketiciye gönderildiği kargo firması ile ücretsiz olarak iade edilebilir/gönderilebilir. Başka bir kargo şirketinin tercih edilmesi durumunda kargo ücreti alıcı tarafından karşılanır. Ürünlerin doğrudan sevk irsaliyesinde yazılı adrese 14 gün içinde gönderilmesi de cayma bildirimi anlamına gelir.

8.6.   Ürün iade edilmeden bedel iadesi yapılmaz.

8.7.   Cayma hakkının kullanılması halinde, 395 Sayılı Vergi Usul Kanunu uyarınca, iade işlemlerinin yapılabilmesi için alıcıya gönderilen faturadaki ve ürün iade formundaki ilgili bölümlerin eksiksiz olarak doldurulması ve imzalandıktan sonra Ebruly’e (ürünlerle birlikte) gönderilmesi gerekmektedir. Ancak, KKTC ve yurtdışı siparişlerinde alıcı KDV ödemediği için, gümrükte almış oldukları ürünlerin vergilerini ödemekle yükümlüdür.

8.8.   İade işlemlerinin sağlıklı, sorunsuz ve süresinde yapılabilmesi için alıcı, cayma bildirimi ve iade talepleriyle birlikte takip numarasını da bildirmekle yükümlüdür. Ebruly, takip numarası bildirilmeyen iade işlemlerindeki gecikmelerden ve aksamalardan sorumlu değildir.

8.9.   İade edilen ürünler, varsa hediyesi, tüm aksesuarları ve orijinal paketiyle birlikte gönderilmelidir.

 

9.      CAYMA VE ÜRÜN İADE HAKKININ İSTİSNALARI

9.1.   KKTC ve yurtdışı siparişlerinde, her ne şekilde olursa olsun gümrükten teslim alınmayan ürünler için alıcıların cayma hakkı bulunmamaktadır.

9.2.   Hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ve geçme ihtimali bulunan ürünlerin iadesi mümkün değildir. 

9.3.   Alıcının elindeyken, alıcının kusuruyla hasar görmüş ürünlerle ilgili cayma hakkı kullanılamaz.

9.4.   Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış ve ambalajının bozulmamış olması şartına bağlıdır. 

9.4.1.     Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler (açıldıktan sonra sağlık açısından tehlike arz edebilen, kullanım esnasında vücut ile birebir temas gerektiren kulaklık, ateş ölçer, mayo, bikini, iç çamaşırı gibi ürünler

9.4.2.     Tek kullanımlık ürünler

9.4.3.     Her türlü yazılım ve programlar DVD, VCD, CD ve kasetler

9.4.4.     Taşınabilir bilgisayar ve masaüstü bilgisayarlar (İşletim sistemi kurulduktan sonra iade alınmayacaktır.)

9.4.5.     Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b.)

9.4.6.     Her türlü kozmetik ve kişisel bakım ürünleri

9.4.7.     Telefon kontör siparişleri

9.5.   Cayma hakkı istisnaları kapsamındaki ürünlerin iade edilmesi durumunda, Ebruly birimlerine ulaşan ürünlerin, ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurlarının açılmış olduğunun tespit edilmesi halinde bu durumdaki ürünlerin bedelleri, toplam ürün bedelinden mahsup edilerek iade yapılır. Şayet başka ürün yoksa herhangi bir bedel iadesi yapılmaz ve ürün alıcıya geri gönderilir.

9.6.   Ebruly birimlerine ulaşan ürünlerin eksik olup olmadığı, aynı şekilde ürünlerle birlikte gönderilen faturaya veya forma uygun olup olmadığı ve ulaşan ürünlerin durumu kargo ambalajlarının açılması aşamasında tutanakla tespit edilir. İade ve ödeme şartları da bu tutanağa göre belirlenir.

9.7.   Alıcının cayma ve ürün iade hakkını kullanması halinde, yukarıda belirtilen şekilde düzenlenmiş faturayla birlikte Ebruly’e ulaşan iade ürün, mevzuata ve bu sözleşmede belirtilen koşulları sağladığı takdirde geçerli bir iade olarak kabul edilir. Bu durumda Ebruly, en geç on dört gün içerisinde almış olduğu toplam bedeli alıcıya hiçbir masraf yüklemeden iade edecektir.

9.8.   Ürün bedelinin kredi kartı ile ödendiği durumlarda iade de kredi kartına yapılır. Bu iade, ürün bedelinin ödenmesi aşamasındaki gibi (aynı miktarda ve taksitlerde) yapılır. Bu iadenin kredi kartı hesaplarına yansıma süresi ilgili bankanın tasarrufundadır.

9.9.   İadeye ilişkin detaylı bilgilere ve belgelere https://www.ebruly.com.tr adresli web sitesinden ulaşılabilir, alıcının bilgisayarına indirilebilir.

 

10.  KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASINA İLİŞKİN HÜKÜMLER

10.1.     Alıcı, Ebruly’le paylaştığı kişisel verilerinin; Ebruly ve tedarikçiler tarafından sunulan ürün ve hizmetlerin belirlenen yasal çerçevede sunulabilmesi ve Ebruly ve tedarikçilerinin sözleşme ve yasadan doğan sorumluluklarını eksiksiz ve doğru şekilde yerine getirebilmesi, alıcının hukuki ve ticari güvenliğinin temini, sunulan ürün ve hizmetlerin alıcının beğeni, alışkanlık ve ihtiyaçlarına göre özelleştirilerek sunulabilmesi, keza alıcıya sunulan hizmet kalitesinin artırılması, Ebruly’nin ticari ve iş stratejilerinin belirlenmesi, uygulanması, insan kaynakları politikalarının belirtilenmesi amacıyla, Ebruly tarafından www.ebruly.com.tr  adresli internet sitesi vasıtasıyla veya çağrı merkezi veya tedarikçileri vasıtasıyla sözlü olarak, otomatik veya otomatik olmayan yöntemlerle, Kişisel Verilerin Korunması Hakkındaki Kanunu’nun 5. ve 6. maddelerinde belirtilen şartlar ve amaçlar dahilinde toplandığını/toplanacağını, işlendiğini/işleneceğini bildiğini kabul, beyan ve muvafakat eder.

10.2.     Diğer yandan alıcı, Ebruly bünyesinde toplanan kişisel verilerinin, bir üst maddede belirtilen amaçlarla Ebruly’nin iş ortaklarıyla, tedarikçileriyle, Ebruly’nin grup şirketleriyle, kanunen yetkili kamu kurumları ve özel kişilerle, Kişisel Verilerin Korunması Hakkındaki Kanunu’nun 8. ve 9. maddelerinde şartlarda paylaşıldığını/paylaşılabileceğini bildiğini kabul, beyan ve muvafakat eder.

10.3.     Son olarak alıcı, kişisel verilerinin işlenip işlenmediğini öğrenme ve bu konuda bilgi talep etme, bu konudaki amacı ve verilerinin kiminle paylaşıldığını bilme/öğrenme, kişisel verilerinde düzeltme yapma, en önemlisi de KİŞİSEL VERİLERİNİN SİLİNMESİNİ VE YOK EDİLMESİNİ (PAYLAŞILAN BİRİMLERİ DE KAPSAYACAK ŞEKİLDE) İSTEME ve kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahip olduğunu, bu konudaki tüm beyan ve taleplerini BU BELGEDE YAZILI İLETİŞİM YOLLARINDAN BİRİYLE İLETMESİ HALİNDE talebinin en geç 30 gün içinde neticelendirileceğini bildiğini, kabul ve beyan eder.

 

11.  DİĞER HUSUSLAR VE TEYİTLER

11.1. Ön bilgilendirme, satış sözleşmesi, Yönetmeliğin 6.2.a maddesine göre yapılan ek bilgilendirme ve ürünlere ilişkin fatura bir bütündür ve satış işleminin parçalarıdır.

11.2. Bu kapsamda alıcı, www.ebruly.com.tr internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

11.3. Ebruly, sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünü, süresi dolmadan alıcıyı bilgilendirmek ve açıkça onayını almak suretiyle eşit kalite ve fiyatta farklı bir ürünle karşılayabilir.

11.4.  Kargo firmasının, ürünü alıcıya geç teslim etmesinden Ebruly sorumlu tutulamaz.

11.5.  Kredi kartından yapılan tahsilatın herhangi bir nedenle Ebruly’e ödememesi veya iptal edilmesi halinde Ebruly, ürün teslim etmek zorunda olmadığı gibi şayet ürün teslim edilmişse alıcı ürünü 3 gün içinde Ebruly’e iade etmek zorundadır. Bu durumda kargo giderleri alıcıya aittir.

11.6.  Kredi kartından yapılan tahsilatın herhangi bir nedenle Ebruly’e ödenmemesi veya ödemenin iptal edilmesi halinde Ebruly, ürün teslim etmek zorunda olmadığı gibi şayet ürün teslim edilmişse alıcı ürünü 3 gün içinde Ebruly’e iade etmek zorundadır.

11.7. Ebruly, herhangi bir nedenle sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise durumu alıcıya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde alıcı, siparişin iptal edilmesini, ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini veya teslimin ertelenmesini isteyebilir. İptal durumunda ürün bedeli 3 gün içinde alıcıya iade edilir.

11.8. Alıcı, sözleşmenin kurulması aşamasında verdiği bilgilerin doğru olduğunu, sipariş vermeye/sözleşme yapmaya ehil olduğunu ve beyanlarında herhangi bir eksiklik bulunmadığını beyan eder.

11.9.  Alıcı, ürünler kendisine geldiğinde şayet kargo paketinin veya ürünlerin zarar gördüğünü tespit ederse, kargo paketini almayarak tutanak tutturmalı ve paketi görevliye iade etmelidir. Kargo paketinin kayıtsız, şartsız ve itirazsız alındığı durumlarda kargonun ve ürünlerin sağlam bir şekilde teslim edildiği kabul edilir.

11.10. Alıcı bu sözleşme ile; bu sözleşmeden önce ön bilgilendirmeyi ve https://www.ebruly.com.tr adresli internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel niteliklerini okuduğunu, incelediğini ve bilgi sahibi olduğunu, aynı şekilde Ebruly tarafından alıcıya, verilmesi gereken adres, siparişi verilen ürünlere ait temel özellikler, ürünlerin vergiler dâhil fiyatı, ödeme ve teslimat bilgilerinin de doğru ve eksiksiz olarak verildiğini, kendisinin bu konularda bilgilendiğini ve bu hususlarla ilgili olarak elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

 

12.  ŞİKAYET VE İTİRAZ MERCİLERİ

12.1.   Sözleşme konusu ürün ve işlemlerle ilgili şikayet ve itirazların, Nispetiye Mh. Birlik Sk. Akyıldız Sitesi A Blok No:18 D:19 Kat:1 Beşiktaş/İstanbul adresine, (0212) 279 25 26 nolu telefona veya info@ebruly.com.tr & dilek@ebruly.com.tr şeklindeki mail adreslerine yapılabilecektir.

12.2.   Devamla alıcı, Ebruly nezdindeki itiraz ve şikayetlerden sonuç almazsa, aşağıda belirtilen miktarlar çerçevesinde, ürünü aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki Alıcı Sorunları Hakem Heyetine veya Alıcı Mahkemesine yapabilecektir.

12.3.   Sözleşmenin kurulduğu tarih bu sözleşme altında yazan tarih veya internet üzerinden işlem yapıldığı tarihtir.

12.4. Sözleşmenin bir örneği alıcıya mail yoluyla gönderileceği gibi alıcı bu metne www.ebruly.com.tr adresli web sitesinden de ulaşabilecektir.

Parasal Sınır*

İlçede ikamet eden tüketicinin başvurması gereken hakem heyeti

İl merkezinde ikamet eden tüketicinin başvurması gereken hakem heyeti

2400 TL'nin altındaki uyuşmazlıklarda

İlçe tüketici hakem heyeti

İl tüketici hakem heyeti

2400 TL - 3610 TL arasındaki uyuşmazlıklarda

İl tüketici hakem heyeti

İl tüketici hakem heyeti

* 2018 yılı için geçerlidir.

 

Bu satış sözleşmesinde belirtilen bilgileri verdiğimizi ve bu surette anlaştığımızı kabul, beyan ve taahhüt ederiz.

 

                                                                                                                      ..../...../.......

 

SATICI                                                                                 ALICI

Teşekkürler Modern Tasarımlar İç ve Dış Tic. AŞ                .................................................